BIG
partner współpracujący

LEASING POJAZDÓW

 

 

Kilkanaście banków w 1 miejscu!

 

Doradzimy i przedstawimy najlepszą ofertę dla Państwa. 

Szanujemy Państwa czas i pieniądze, dlatego stworzyliśmy kompleksowe procedury finansowe zapewniające naszym klientom maksymalne korzyści, szybką decyzję i profesjonalne doradztwo.

Spełniamy oczekiwania najbardziej wymagających klientów, zwalniając Państwa z mozolnego, długotrwałego poszukiwania idealnego rozwiązania finansowego: leasing, kredyt. Dziś zapytanie, dziś najlepsza oferta finansowa na rynku.

 

Zapewniamy również finansowanie dla podmiotów w BIK, KRD i BRKN.

Nasi specjaliści zapewnią Państwu najniższą ofertę i szybką, profesjonalną obsługę.

 

potrzebna obsługa flash

 

 

Ekspresowe procedury

Leasing uproszczony

Najniższa marża na rynku

Elastyczne warunki

Dojazd do klienta

Atrakcyjne ubezpieczenie

Również dla firm z BIK, KRD i BRKN

   

Leasing na samochód

jest nowoczesną formułą finansowania zakupu środka transportu na potrzeby firmy. W zależności od wymagań i potrzeb przedsiębiorstwa zaproponować możemy Państwu dwa rozwiązania:

 

Leasing operacyjny - leasing samochodowy

Najczęściej wybierany przez firmy. Główne cechy:

okres finansowania: 24-60 m-cy

wpłata początkowa: od 0% do 45%

wykup: od 1% do 30%

amortyzacja (przyśpieszona*) przebiega po stronie firmy leasingowej

klient otrzymuje co miesiąc fakturę VAT, którą księguje w koszty odliczając VAT zgodnie z ustawą

możliwość zawarcia ubezpieczenia w ratach

 

Firmy leasingowe korzystają z przywileju, który umożliwia dokonanie amortyzacji w taki sposób, że okres umowy leasingu nie może być krótszy od 40% normatywnego okresu amortyzacji środków trwałych. Oznacza to w praktyce, że nabywając np. pojazd w leasingu operacyjnym trwającym dwa lata, w ciągu 24 m-cy leasingobiorca odliczy od przychodów firmy wszystkie koszty związane z nabycie auta. Gdyby przedsiębiorca zakupił nowe auto za gotówkę, amortyzacja trwałaby zgodnie ze stawką amortyzacji 20% aż 5 lat. W związku z powyższym, przedsiębiorca nabywając auto w leasingu odnosi korzyść podatkową.

 

 


Leasing finansowy - leasing samochodowy

Najczęściej wykorzystywany do finansowania samochodów sprzedawanych na fakturę VAT marża (komisy samochodowe, dealerzy). Główne cechy:

okres finansowania: 12-60 m-cy

wpłata początkowa: od 0% do 45%

VAT tylko od odsetek w ratach leasingowych

przeniesienie własności: 100 zł (Getin Leasing)

amortyzacja przebiega po stronie korzystającego, a nie firmy leasingowej

klient otrzymuje co miesiąc notę odsetkową, na podstawie której odlicza odsetki

płatnicy podatku VAT - odliczają VAT od odsetek

możliwość zawarcia ubezpieczenia w ratach

 

Leasing konsumencki - leasing samochodowy

Nowoczesny produkt finansowy stworzony z myślą o konsumentach. Już dzisiaj nie posiadając firmy możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingowej. Główne cechy leasingu konsumenckiego:

okres finansowania: 12-60 m-cy

wpłata początkowa: od 0% do 45%

atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy

uproszczone procedury - dowód osobisty + zaświadczenie o zarobkach

błyskawiczna decyzja

najniższe oprocentowanie


Oferujemy także leasing zwrotny - leasing na samochód!

masz samochód lub maszynę i potrzebujesz gotówki - leasing zwrotny samochodowy jest najlepszym rozwiązaniem

brak opłaty wstępnej

Leasing zwrotny jest produktem finansowym, który pozwala na odzyskanie zainwestowanej gotówki w samochód lub sprzęt na potrzeby firmy. Dysponując np. własnym autem, klient może dokonać leasingu zwrotnego - stając się dostawcą dla firmy leasingowej. Zapłata za przedmiot leasingu trafi na konto klienta.

 

W świetle powyżej przedstawionych kryteriów, najlepiej dokonać transakcji zakupu auta od autoryzowanego dealera, w następnej kolejności od profesjonalnych firm zajmujących się sprzedażą samochodów, komisów. Na samym końcu od firm sprzedających własny środek trwały lub od osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.

Należy nadmienić, że kupując przedmiot leasingu będący środkiem trwałym sprzedającego, firma leasingowa może zażyczyć sobie zaświadczenie o niezaleganiu z Urzędu Skarbowego od sprzedającego.

 

Ocenie podlega również auto. Cena auta powinna być rynkowa. Dotyczy to zarówno aut nowych oraz używanych. Firma leasingowa zażyczy sobie z całą pewnością informacji o specyfikacji auta. Samochody używane najczęściej wymagają sporządzenia wyceny auta przez rzeczoznawcę, np. Dekra. Okres leasingu najczęściej wraz wiekiem auta nie powinien być dłuższy niż 8-10 lat. Leasing starszych aut (powyżej 4 lat) najczęściej jest bardzo kosztowny i obarczony wysoka pierwszą wpłatą oraz krótkim okresem leasingu (np. wpłata początkowa 30%, okres 2 lata). Bardzo często okazuje się, że tańszym zakupem - biorąc pod uwagę koszt auta, ubezpieczenia i finansowania - jest zakup auta droższego i nowszego.

 

Ocena przyszłego leasingobiorcy polega na weryfikacji dostępnych, bankowych baz danych, BIG S.A., KRD, również baz wewnętrznych, którymi mogą posługiwać się firmy leasingowe. Klienci wpisani do takich baz mogą mieć problem z uzyskaniem finansowania. Kolejnym krokiem weryfikacji klienta jest analiza działalności, okresu funkcjonowania na rynku, a w niektórych przypadkach weryfikuje się i ocenia wyniki finansowe (przychód, dochód, koszty, bilans, rachunek zysków i strat).

 

                      

Co z ubezpieczeniem?

Samochód nabyty w formie leasingu musi posiadać pełen pakiet ubezpieczeniowy (AC/OC/NNW). Firmy leasingowe posiadają umowy generalne z najbardziej uznanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Leasingobiorca może wybrać oferty ubezpieczeniowe najczęściej spośród kilku dostępnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie pojazdu może zostać opłacone jednorazowo za cały rok z góry lub w ratach 2, 4 lub 12. 
Leasingobiorca może również zaproponować swoje ubezpieczenie, które będzie mogło zostać zawarte po uzyskaniu zgody leasingodawcy.